natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > ARTSKWER - LETNI FESTIWAL SZTUKI

ARTSKWER - LETNI FESTIWAL SZTUKI

lip 18, 2014


Kreatywne zabawy dla całej rodziny !

cykl działań edukacyjno – kulturalnych
prowadzonych przez okres wakacyjny
od 17 lipca do 23 sierpnia 2014  
        

Artskwer  - Letni Festiwal Sztuki – to oferta kulturalna przygotowana przez Miejski Ośrodek kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Jest to już V edycja warsztatów twórczych prowadzonych  na Skwerze Radiowej Trójki przez okres wakacyjny. Artskwer to przede wszystkim miejsce gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych. Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy dzieci, dorosłych i tak naprawdę całe rodziny. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach  poznamy techniki szkła: witrażu i tiffaniego,  odlewnicze – żelaza oraz brązu. Uczestnicy Artskwer-u będą mieli okazję zaprojektować biżuterię  inspirowaną ziołami, oraz rozsmakować się w tradycjach kuchni izerskiej podczas warsztatów kulinarnych.Dzięki wykorzystaniu różnych odpadów stworzymy instrumenty by zagrać w zespole recyklingowym, oraz nauczymy się tańca afrykańskiego i gry na bębnach Djembe.  Razem z Teatrem na Walizkach przeniesiemy się w świat komedii ulicznej. Pozostając w konwencji cyrkowej,  nauczymy się żonglować, łapać balans na linie czy chodzić na szczudłach.Warsztatom towarzyszyć będą m.in.  pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, pokazy grawerowania, wypały ceramiki RAKU i żelaza, wystawy plenerowe, pokaz rzemiosła ludowego, kiermasze lokalnego rękodzieła.  Podsumowaniem dwumiesięcznych warsztatów będzie „ Ogniste zakończenie lata”

OTWARCIE ARTSKWER
Program I tygodnia działań od 17 lipca do 19 lipca 2014 roku  

SZKŁO NATURALNIE,
ZIOŁOWO NA LUDOWO


Godz. : 14:00 – 18:00
miejsce: Skwer Radiowej „Trójki”

17.07.2014

- warsztaty mozaiki szklanej „ Szkło z natury - Zielnik karkonoski ”
- pokaz i warsztaty grawerowania.

18.07.2014

- warsztaty mozaiki szklanej „ Szkło z natury - Zielnik karkonoski "
- ziołami inspirowane – warsztaty czerpania papieru zdobionego roślinami
- pokazy obróbki szkła nad palnikiem- tworzenie figurek szklanych.

19.07.2014

godz. 16.00 - spektakl  teatru Kliniki Lalek z Wolimierza  „Księga Gór”  
- ziołami inspirowane – warsztaty tworzenia lampionów z papieru
- warsztaty tworzenia biżuterii szklanej|
- warsztaty tworzenia biżuterii ziołowej
- warsztaty tworzenia korali szklanych w technice lampworku połączone z pokazem  różnych  technik pracy na palnikach gazowych
- pokaz wytopu szkła w mobilnym piecu  hutniczym – Tomasz Gondek
- pokazy obróbki szkła nad palnikiem- tworzenie figurek szklanych- pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Grupy Tanecznej FOX z Warszawy
- stoiska z rękodziełem szklanym

*     organizator informuje o możliwości zmian w programie wynikających z przyczyn  niezależnych i nieprzewidywalnych ( np. pogoda)

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.