natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

kwi 22, 2014

"Dzień Ziemi" – to święto, które ma wszystkim uświadomić problemy, z jakimi boryka się nasza planeta. Do tej globalnej inicjatywy przyłączają się wszelkie organizacje, instytucje promujące postawy proekologiczne.

Święto to obchodzi się 22 kwietnia. Związane z nim konferencje, wykłady, koncerty trwają przez cały tydzień.Jak co roku dzieci w szkołach wychodzą klasami sprzątać okolicę oraz uczą się o tym, jak ważne są działania proekologiczne.

Dzień Ziemi w Polsce obchodzimy od 1990. Na świecie powołany on został pod 2 różnymi nazwami, przez dwie osobne organizacje. UNESCO ustanowiło w 1970 roku a, w 2009 roku ONZ na ten sam termin wyznaczył w swoim kalendarzu "Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi".

Dzień Ziemi powstał po to, by każdy z nas wiedział, co może robić dla ratowania przyrody, spowolnienia degradacji środowiska.

 

 

DZIEŃ ZIEMI

 

Sadzenie drzew jest ważnym aktem pozwalającym celebrować dzień ziemi. Drzewa pomagają zapobiegać procesom erozji, przejmują z atmosfery dwutlenek węgla i oddają do niej tlen, działają jak filtry zatrzymujące niepożądane substancje,poprawiają jakość wody.

Recykling. Najlepszą metodą recyklingu jest, oddanie zbędnych rzeczy komuś, kto mógłby jeszcze z nich skorzystać. Coraz większy odsetek wyrzucanych opakowań jest dziś przetwarzany. Poza dużymi organizacjami,takimi jak PCK działają także mniejsze placówki, które zbierają od mieszkańców zbędne rzeczy i przekazują je biednym. Dbajmy także, aby odpady nadające się do przetworzenia były oddzielone od reszty śmieci i trafiły do odpowiednich pojemników. To co dla jednych jest śmieciem dla innych może być skarbem. Codziennie segreguj śmieci, oszczędzaj wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucaj do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.

Budownictwo odpowiada za 1/3 emisji gazów cieplarnianych na świecie. dlatego przy tej okazji można promować wprowadzanie tzw. efektywności energetycznej czyli różnych rozwiązań mających na celu zmniejszenie zużycia prądu i ciepła, a co za tym idzie redukcję emisji.

Co roku organizowane są z tej okazji rożnego typu akcje: oczyszczanie lasów, jezior, rzek, konkursy, imprezy, odczyty etc. Warto zorientować się, co z tej okazji dzieje się w twoim mieście

Wiemy, jakie skutki niesie za sobą postępujące i nieprzemyślana ingerencja człowieka w środowisko naturalne. Znając negatywne skutki możemy, wyciągając odpowiednie wnioski, nauczyć się postępować tak, aby jak najwięcej ocalić dla przyszłych pokoleń.

 

 

 

 

Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.