natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Dzikie rośliny jadalne i ogień

Dzikie rośliny jadalne i ogień

paź 31, 2013

Głównym tematem szkolenia są dzikie rośliny jadalne i użytkowe. Uczestnicy pod okiem prowadzącego - Dr Wojciecha Szymańskiego, zdobędą wiedzę na temat technik pozyskiwania i wykorzystywania powszechnie występujących w Polsce roślin.


Uczą się rozpoznawać je w naturalnym środowisku, zbierać, a także przygotowywać je do spożycia w terenie. Poza roślinami jadalnymi uczestnicy dowiedzą się również jakie inne zastosowania mają rośliny w sytuacjach bytowania w terenie.

Drugim z głównych elementów programu jest prezentacja kolegi Artura Bokły znanego jako 'Mr. Wilson' - na temat technik rozpalania ognia. Artur opowie o współczesnych jak i tradycyjnych technikach rozpalania ognia. Szczególnie warta uwagi jest część poświęcona ręcznemu świdrowi ogniowemu i technikom wykorzystania krzemienia.

Cena uczestnictwa w warsztatach - 300zł

Szczegóły:
http://straszak.eu/projekt-bushcraft/viewpage.php?page_id=23

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.