natural medicine, cosmetics & well-being
reklama

Grafen

kwi 15, 2014

W najbliższych latach grafen może stać się przyczyną prawdziwej rewolucji technologicznej. Czym dokładnie jest materiał, którego produkcja może przynieść ogromne zyski Polsce?

 

Grafen (płaska struktura złożona z atomów węgla) ma niespotykane właściwości (giętkość, przewodzenie, wytrzymałość). Gdyby udało się wytwarzać z niej przedmioty codziennego użytku, zrewolucjonizowałaby nasze życie bardziej niż krzem. Można stworzyć m.in. rozciągliwe i przezroczyste tablety dające się zwinąć w rulonik i włożyć do kieszeni; procesory kilkaset razy szybsze niż krzemowe; sztuczne ścięgna do wszczepienia w stawy czy zbiorniki paliwa, dzięki którym auta będą mogły jeździć na wodór. To tylko kilka przykładów patentów składanych na świecie.

 

W 2013 roku polskie firmy rozpoczęły oficjalnie produkcję grafenu. Eksport tej technologii i jej produktów na światowe rynki może zmienić nasz kraj w drugą "dolinę krzemową", a raczej "dolinę grafenową".

 

Źródło: http://odkrywcy.pl

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.