natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Happy Yoga Sylwester

Happy Yoga Sylwester

gru 10, 2013

Sylwester wcale nie musi być tylko typowo po polsku Możesz zadbać o to, by w Nowy Rok wejść zdrowo, witalnie i z pogodą ducha .

 

Ostatnie dni grudnia to czas podsumowań i refleksji mijającego roku. Wielu z nas odczuwa wewnętrzną potrzebę, by uporządkować swoje myśli i sprawy codziennego życia.                     Często w natłoku obowiązków nie mamy chwili, by przystanąć i zastanowić się:                       Co lubię? Czego naprawdę chcę? Dokąd zmierzam? Kim naprawdę jestem?

 

Umysł zmęczony, to umysł ponury i rozproszony. Jego myśli są bardzo kiepskiej jakości. Chcąc zacząć pozytywnie nowe projekty należy wpierw zadbać o zrelaksowane ciało i umysł. Tylko wtedy myśli są klarowne i mają dużo większą moc sprawczą. Ten wyjazd jest znakomitą okazją, by w otoczeni malowniczych wzgórz, łąk, gór i lasów przystanąć na chwilę, złapać oddech  i w zachwycie nad darem życia przygotować przestrzeń do  noworocznych aktów twórczych na kolejne dni i miesiące. Tu w towarzystwie tych, którzy podążają ścieżką jogi, poznawać będziemy recepty najstarszej medycyny naturalnej jaką jest wiedza Ayurwedy i nauczymy się równoważyć wszystkie elementy składowe naszego ciała, tak, by służyło nam w zdrowiu i harmonii. Poprzez praktykę ćwiczeń jogi będziemy odnajdywać drogę do wewnętrznej unii ciała, umysłu i ducha. Ostatnie dni roku wykorzystamy na uporządkowanie i uwolnienie spraw z przeszłości, czyniąc tym miejsce na realizację nowych celów i możliwość zamanifestowania się w materii naszych marzeń.

 

"Gdy wielkie nadchodzi, małe musi odejść".


Z Nowym Rokiem wejdziemy pełni optymizmu i wiary w możliwość realizacji podjętych zamierzeń. Pomoże nam w tym przygotowana przez nas mapa marzeń, która wpisuje się świetnie w ten okres noworoczny uświadamiając każdemu z nas, że pewne sprawy zostały już załatwione w minionym roku, a jeszcze więcej pozostaje w marzeniach jako czysta potencja. Możemy pomóc jej zaistnieć w świecie materialnym wysyłając pozytywne refleksje jak list do wszechświata, który nas wspiera w każdym pragnieniu – dlatego warto jest pragnąć rzeczy pozytywnych, które nas uskrzydlają.

 

Godząc się z tym czego zmienić nie możemy oraz wyznaczając to w czym jeszcze możemy wprowadzić zmiany odzyskujemy akceptację, zadowolenie, balans i spokój umysłu.

 

W poszukiwaniu harmonii i relaksu pomoże nam codzienna praktyka wg planu dnia:

 

6:30 Medytacja i Mantry / Spacer

7:30  Jogowy napój dla czakry serca

8:00 Lekcja Jogi ( asany, pranayamy, relaksacja)

10:00 Śniadanie

11:00 Spacer

12:00 Wykład

13:00 Przekąska

14:00 Watsztat ( Ayurveda – warsztat gotowania / Warsztat tańca)

17:00 Lekcja Jogi ( asany, pranayamy, relaksacja)

18:40 Obiadokolacja

20:00 Medytacja/ spacer/film/ognisko

*Plan może ulec niewielkim zmianom.

 

W dniu przyjazdu, wyjazdu i w sylwestrowy dzień plan dnia wygląda nieco inaczej.

 

Podczas tego wyjazdu doświadczysz technik skutecznego relaksu i pozytywnego myślenia, noworocznych transformacji umysłu, wykładów o jodze, filozofii, życiu, przemijaniu i najlepszym sposobie na herbatkę imbirową, a także sylwestrowych tańców hulańców w gunie Sattvy ze szczyptą Rajasu

 

Codzienna praktyka Jogi jest naszą receptą na:

 

  • doskonałe zdrowie
  • większą elastyczność mięśni i stawów
  • spokój umysłu
  • lepszą kontrolę emocji
  • spokojny sen
  • pełen relaks
  • likwidację negatywnych wzorców myślowych
  • uwalnianie od nałogów
  • koordynację i kontroli subtelnych sił w organizmie
  • doskonałość, spokój  i szczęście  absolutne
Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.