natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Internet z balonu

Internet z balonu

mar 25, 2014

 

Balony kojarzą się z przeszłością, opowieściami Juliusza Verne'a i okresem rewolucji przemysłowej.

 

Tymczasem być może będą miały wkład w technologię przyszłości.

 

 Internet z balonu

 

Nowy projekt firmy Google przewiduje wykorzystanie floty balonów w celu dostarczenia internetu w każdy rejon Ziemi. Każdy balon niósłby punkt dostępowy zasilany baterią słoneczną, który łączyłby się ze stacjami bazowymi na Ziemi oraz innymi balonami w pobliżu.

Miałyby one latać w Stratosferze, czyli na wysokości około 20 km, nie przeszkadzając w ten sposób samolotom. W zeszłym roku Google wykorzystało ten pomysł w praktyce- umieszczając 30 balonów nad Nową Zelandią. 

 

Podobny pomysł, tylko wykorzystujący balony zamiast wież transmisyjnych powstał w Brazylii, gdzie wiele wiosek i miasteczek Amazońskich nie ma dostępu do telefonu i telewizji. W tym wypadku balony wisiały by 300 metrów nad ziemią. Również i w tym wypadku testy przebiegły pomyślnie. Być może balony to nasza przyszłość w komunikacji.

 

Źródło: Focus

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.