natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Kryptochrom - podziemny ogród w Krakowie

Kryptochrom - podziemny ogród w Krakowie

cze 3, 2014

Projekt podziemnego ogrodu realizowany w ramach wystawy pt. "Kryptochrom" w Cellar Gallery w Krakowie.


Opis
kryptochrom [ gr. κρυπτό χρώμα = ukryty kolor ] fotoreceptor światła niebieskiego u zwierząt i roślin - odgrywa kluczową rolę w koordynowaniu zewnętrznych sygnałów świetlnych z wewnętrznym zegarem biologicznym.

 

d Kryptochrom - podziemny ogród w Krakowie

 

W ramach wystawy pt. „Kryptochrom", w Cellar Gallery w Krakowie realizowany jest projekt, który może wydawać się absurdalnym zmaganiem z materią. Jego autorka, Małgorzata Łuczyna, w piwnicznych pomieszczeniach galerii uprawia ogród – sadzi kwiaty, sieje rzodkiewkę, pielęgnuje egzotyczne palmy i kaktusy. W efekcie działań artystki powstał jedyny w swoim rodzaju, dziwny i przez całą specyfikę sytuacji - „wynaturzony" ogród, który dla jednych może okazać się nietypowym miejscem odpoczynku, dla innych – obrazem z sennego koszmaru.

 

więcej na: http://www.cellargallery.art.pl/info.htmlhttps://www.facebook.com/podziemnyogrod/info

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.