natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Największy na świecie most solarny

Największy na świecie most solarny

mar 13, 2014

 

most solarny

W ubiegłym miesiącu zakończono prace nad przebudową mostu kolejowego rozciągającego się nad londyńską Tamizą. Oprócz swojej standardowej funkcji komunikacyjnej od teraz most jest także źródłem energii.

I to energii nie małej. 4400 paneli fotowoltaicznych będzie w stanie wyprodukować tyle prądu, by  zaspokoić połowę zapotrzebowania stacji Blackfriars, co przełoży się także na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla  o 511 ton rocznie. To tak jakby wyeliminować z londyńskich dróg 89 tys. średniej wielkości samochodów. Solarcentury - ekipa odpowiedzialna za przekształcenie mostu w elektrownię słoneczną- twierdzi, że most jest w stanie wyprodukować tyle energii, by dziennie można było przygotować 80 tys. filiżanek herbaty.


Most Blackfriars będzie nie tylko dostarczać energię z odnawialnych źródeł, ale stanie się także symbolem londyńskiego dążenia do zachowania równowagi ekologicznej w mieście.
 
most solarny
 
źródło : http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2014/02/najwiekszy-na-swiecie-most...solarny
 
 
 
Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.