natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Odosobnienie czan

Odosobnienie czan

lut 4, 2014Odosobnienie czanOdosobnienie czan 20-30 marca 2014


ODOSOBNIENIE
„ODKRYWANIE ŚWIETLISTEJ CISZY"
METODA CICHEJ ILUMINACJI

 

 

Zapraszamy na odosobnienie czan prowadzone przez Dr SIMONA CHILDA

 

 

W dniach 20–30 marca 2014 roku dr Simon Child poprowadzi dziesięciodniowe odosobnienie w tradycji buddyzmu czan. Odbędzie się ono w Dłużewie, w Domu Plenerowym Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rozpocznie się 20 marca (czwartek) o godz. 19:00, a zakończy 30 marca (niedziela) o godz. 10:00.

 

Odosobnienie przeznaczone jest dla osób, które mają przynajmniej półroczne doświadczenie w medytacji buddyjskiej. Można wziąć udział w pięciu, siedmiu lub dziesięciu dniach praktyki rozpoczynając w każdym wypadku od 20 marca.

 

„Odkrywanie świetlistej ciszy"

 

Tradycyjne dziesięciodniowe odosobnienie zapewnia zaangażowanym w praktykę adeptom czas i przestrzeń do nauki znanej w czan metody, zwanej cichą iluminacją i do coraz głębszego wchodzenia w nią. Jest ona prosta, a jednocześnie trudna. Skoncentrowana praktyka może doprowadzić do otwarcia umysłu, które pozwala zatrzymać się i odnaleźć spokój, jasność, przestronność i wyraźny wgląd w Dharmę. Na odosobnieniu w ciepłej i wspierającej atmosferze przedstawione zostaną nauki i metody medytacji zaczerpnięte od  Mistrza Szeng-jena.

Instrukcje dotyczące praktyki, wykłady i indywidualne spotkania  będą dostosowane do mentalności ludzi świeckich o zachodniej umysłowości i zapleczu kulturowym. Napięty harmonogram tradycyjnego odosobnienia czan przewiduje wczesne poranne wstawanie, medytacje, gimnastykę i pracę. Całość wymaga niezwykle skupionego, wytrwałego wysiłku, podjętego z odprężonym umysłem.  Wielu adeptów doświadcza wyraźnych wglądów, dzięki którym kroczą potem drogą bodhisatwy z większą pewnością i głębszym spokojem.

 

 

Szczegółowe informacje o odosobnieniu


Jak zgłosić się na odosobnienie?

Proszę wysłać zgłoszenie i przedpłatę. Zgłoszenie należy przesłać listownie do 20 lutego 2014 roku na adres:

Paweł Rościszewski
ul. Promienna 12
05-540 Zalesie Górne
lub emailem  na adres: budwod@budwod.com.pl

Przedpłaty w wysokości 700 zł należy dokonać do 20 lutego 2014 roku na konto podane poniżej. Przedpłata oznacza rezerwację miejsca na odosobnieniu, jeśli limit miejsc nie zostanie do  tego momentu wyczerpany.


Opłata za udział

Opłaty za udział w odosobnieniu są następujące:

  • za udział w 10 dniach odosobnienia opłata wynosi 1650 zł, przedpłata 700 zł
  • za udział w 7 dniach odosobnienia opłata wynosi 1350 zł, przedpłata 700 zł
  • za udział w 5 dniach odosobnienia opłata wynosi 1050 zł, przedpłata 700 zł

 

Brakującą kwotę, po uprzednim przekazaniu na konto przedpłaty, należy wpłacić do dnia 27 lutego 2014 roku. Osobie rezygnującej z powodów losowych z uczestnictwa w odosobnieniu wszelkie wpłacone na konto związku pieniądze zostaną zwrócone, jeśli rezygnacja będzie zgłoszona do 20 lutego 2014. W wypadku późniejszej rezygnacji opłata nie zostanie zwrócona.

Konto, na które należy dokonywać wpłat:

właściciel konta: Związek Buddystów Czan
bank: PKO BP I Oddział Warszawa
adres banku: ul. Henryka Sienkiewicza 12/14, 00-010 Warszawa
numer konta: PL 78 1020 1013 0000 0002 0129 2572
kod swift: BPKO PL PW

Proszę pamiętać, że wszelkie opłaty i koszty przelewu ponosi wpłacający.


Darowizna

Można również dokonać wpłaty dowolnej kwoty na wyżej podane konto na rzecz osób pragnących wziąć udział w odosobnieniu, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie ponieść kosztów  uczestnictwa.

 

Zasady akceptowania uczestników

W kwalifikacji na odosobnienie pierwszeństwo będą miały osoby zgłaszające się na 10 dni, potem na 7 dni, a następnie zgłaszające się na 5 dni. Wśród osób zgłaszających się na tę samą ilość dni o pierwszeństwie decydować będzie data dokonania przedpłaty. Do 3 marca 2014 roku zostanie ustalona lista uczestników oraz lista rezerwowa. Osoby z listy rezerwowej będą kwalifikowane na odosobnienie w razie rezygnacji osób umieszczonych na liście uczestników. Osobom niezakwalifikowanym na odosobnienie wpłacone przez nie kwoty zostaną w całości zwrócone.


Dojazd

Osoby przyjęte na odosobnienie proszone są o przybycie do Dłużewa 20 marca 2014 do godz. 17.00. Mapa dojazdu na miejsce odosobnienia znajduje się tutaj.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dojeździe z Warszawy do Dłużewa i/lub w drodze powrotnej po zakończeniu  odosobnienia, poinformuj nas o tym emailem.

Jeśli osób potrzebujących pomocy w dojeździe w tą lub tamtą stronę będzie więcej, wynajmiemy autobus  (lub minibus), który z centrum Warszawy wyjedzie 20 marca ok. godz. 16:00. Wyjazd z Dłużewa przewidujemy 30 marca ok. godz. 11:00. Koszt dowozu w obie  strony wynajętym środkiem transportu wynosi ok. 110 zł, płatne na miejscu (podróż w jedną  stronę — ok. 55 zł).

 

Praktyka

Podczas odosobnienia każdy kolejny dzień rozpoczyna się pobudką o godz. 5:00  rano, a kończy się o godz. 22:00 ciszą nocną. Wypełnia go wiele okresów medytacji, której poszczególne rundy trwają ok. 30 minut, a także ćwiczenia fizyczne, praca, spotkania indywidualne z nauczycielem i wykłady.

 

Uwagi

Osoby, które mają trudną sytuację materialną, mogą ubiegać się o zniżki w opłacie za odosobnienie. Prośbę o zniżkę można dołączyć do zgłoszenia. Nie jest konieczne zabieranie ze sobą śpiwora, maty oraz poduszki do medytacji. Na miejscu każdy otrzyma pościel od właściciela obiektu oraz maty i poduszki od organizatorów odosobnienia. Jeśli jednak używasz ławeczki do medytacji zabierz ją ze sobą.

 

Zgłoszenie na odosobnienie

Mapa Dojazdu

Pałac i park w Dłużewie

 

 

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.