natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Projekt Ara- przyszłość smartfonów

Projekt Ara- przyszłość smartfonów

kwi 10, 2014

Projekt Ara

Modularny smartfon Project Ara nabiera rozpędu. Google udostępniło właśnie w sieci Module Developers Kit (MDK) - zestaw specyfikacji, plików CAD i innych szczegółów technicznych, które mają umożliwić różnym zainteresowanym firmom tworzenie swoich modułów - a my dzięki temu wiemy o całym projekcie nieco więcej.

Projekt Ara

Zerknąć możemy dokładniej m. in. na techniczne szkice trzech rozmiarów obudowy jakie Ara ma oferować - mini, średni i duży. Jak widać użytkownicy nie będą tu ograniczeni do dotykowego ekranu pokrywającego całą powierzchnię - będzie można wybrać także opcję z fizyczną klawiaturą QWERTY jeśli taka właśnie opcja komuś odpowiada.

Projekt Ara

Początkowo moduły dostarczać ma samo Google, lecz z czasem chce aby zadanie to przejęli inni producenci. MDK zostało wydane właśnie w celu zachowania jednolitości sprzętu. Jest to dopiero pierwszy z całego szeregu podobnych publikacji, które Google planuje na ten rok, a pamiętać też trzeba, że już w przyszłym tygodniu rozpocząć ma się pierwsza oficjalna konferencja poświęcona temu projektowi.

Projekt Ara

Jak więc widać Google bardzo szybko pcha Project Ara ku realizacji, a dzięki temu pierwsze smartfony z tej serii gotowe mają być do wypuszczenia na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku. Czekamy z niecierpliwością.

 

 

Źródło: http://www.strefamobile.pl

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.