natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Ruszył sezon foczych narodzin

Ruszył sezon foczych narodzin

mar 10, 2014

 

 

Ruszył sezon foczych narodzin. W helskim fokarium przyszła dziś na świat 2 foka!

Foki szare rodzą się na przełomie lutego i marca. Młode foki przebywają pod opieką matki przez około 2-3 tygodnie, po czym rozpoczynają samodzielne życie. Jeśli zobaczysz na plaży młodą fokę, powiadom jak najszybciej Błękitny Patrol WWF Polska (tel. 795536009) lub pracowników Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu (tel. 601889940).


Narodziny foki


Poproś swoich znajomych, żeby informowali nas o obserwacjach fok na polskim wybrzeżu. To bardzo ważne, zwłaszcza TERAZ, gdy foki przychodzą na świat.

Nie wszystkie młode foki wymagają pomocy człowieka, ale na wszelki wypadek wolontariusze WWF wyjeżdżają do każdego wezwania. Po wstępnych oględzinach i konsultacji z ekspertami ze Stacji Morskiej, podejmowana jest decyzja o tym, czy niezbędne jest przewiezienia malucha do foczego szpitalika w Helu, czy też szczenię może pozostać na plaży.

Przeczytaj więcej o sezonie foczych narodzin: http://goo.gl/5ebDwe


Foka

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.