natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Świadome uwalnianie wzorców

Świadome uwalnianie wzorców

sty 29, 2014

ŚWIADOME UWALNIANIE WZORCÓW

 

22-23 lutego 2014 r. Warszawa

Prowadzi Małgorzata Przygońska

 

 

Wzorce- to programy, które żyją w nas własnym życiem, wywołują ból i rozczarowanie, tęsknotę i pożądanie.

Prowadzą nas w ciemny zaułek naszej duszy ujawniając nasz własny cień. Mimo, że bardzo chcemy uniknąć powtarzania tego schematu, programu, wzorca, działającego w nas na nieświadomym poziomie to właśnie one, czasami od pokoleń występują w naszym rodzie.

Odrzucenie, zdrada, poniżenie, ciężar, który niesiemy, wzorzec kata czy ofiary i wiele, wiele innych.

 

Za każdym razem, kiedy nie radzimy sobie z traumatyczną sytuacją, niezależnie w jakim momencie życia zaistniała, mamy do czynienia z uruchomieniem mechanizmów obronnych i podświadomą projekcją ich na świat zewnętrzny. To prowadzi nas do ciągłego poprawiania siebie i innych, kontroli, perfekcjonizmu zamiast akceptacji tego, co jest i takiego, jakie jest.

 

Jeśli w życiu spotykają Cię sytuacje, z którymi nie potrafisz sobie poradzić i których nie rozumiesz. Masz kłopoty w relacjach, nie udają Ci się związki. Twoja sytuacja zawodowa i materialna pozostawia wiele do życzenia, działasz, a nic z tego nie wynika.

 

Zapraszam na dwudniowy warsztat oparty o metodę świadomego odpinania wzorców, a zakończony ustawieniami według Berta Hellingra.

Świadome uwalnianie wzorców

Rozpoznanie   Uświadomienie  Uwolnienie

Kiedy świadomie zaakceptujesz swoją przeszłość – uwolnisz się od wszystkiego, - co było.

 

Wzorce- to programy stworzone w dzieciństwie, przejęte od przodków lub zakorzenione w podświadomości poprzez długotrwałe zmaganie się z sytuacjami, które wzbudzają w Tobie silne emocje między innymi lęk, złość, strach, przerażenie, poczucie zagrożenia, bezsilność, lub też poczucie winy i wstydu. Wzmacniane i tłumione poprzez mechanizm wyparcia ze świadomości. Uruchamiasz mechanizm obronny i podświadomie projektujesz to na świat zewnętrzny. Inaczej mówiąc- doświadczasz, tego, czego nie chcesz.

 

Oto klucz do rozwiązania


Świadomość wyzwala nas i otwiera na nowe możliwości, nieświadomość tworzy „powtórki".

Często u podłoża życiowych problemów leżą głęboko ukryte wzorce, których sami nie potrafimy zauważyć. Wszyscy mamy tendencję do odcinania się od wspomnień wywołujących w nas emocje, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Stają się one naszym cieniem. Zapominamy, wymazujemy z pamięci, zaprzeczamy ich istnieniu, racjonalizujemy, negujemy. Jest to jak najbardziej naturalne, jednak istotą naszego Ja jest proces rozwoju mający na celu umożliwiać nam wzrost, pokonanie przeszkód i ograniczeń. W rzeczywistości nie tyle rozwiązywanie trudności i problemów jest męczące, ale zaprzeczanie ich istnieniu, wypieranie ich ze świadomości i wewnętrzna walka.

 

Negatywne wzorce sprawiają, że dążysz do:

Ciągłego poprawiania siebie i innych, kontroli, perfekcjonizmu, często agresji, bądź nadmiernej uległości. Podejmowanie decyzji, czy nowych zadań staje się trudne przez lęk przed porażką, odrzuceniem, wyśmianiem, bądź niezrozumieniem.

 

Paradoksalnie– mając takie wzorce w podświadomości, nieświadomie je realizujesz.  Jeśli coś zdarza się w Twoim życiu nadzwyczaj często– przyjrzymy się temu, ponieważ jest to lekcja, której jeszcze nie przerobiłeś.

 

Twoim wzorcom zawsze towarzyszą przekonania!

 

Rozpoznanie ograniczających przekonań daje możliwość uwolnienia się z mocy destrukcyjnych wzorców. Narzędzia do rozpoznania wzorców i dokonywania zmian poznasz na warsztatach i wyćwiczysz umiejętność posługiwania się nimi w codziennym życiu.

Ustawienie według Berta Hellingera

„Prawda, tak jak szczęście, jest ulotna. I tak jak szczęście, nie jest nam dana do ręki. Przynajmniej prawda, która działa. Prawda, jak szczęście, jest darem. Dlatego poszukiwacze prawdy nie znajdują jej tak samo, jak poszukiwacze szczęścia nie znajdują szczęścia.

Ta prawda nie chce pozostać. Przychodzi i odchodzi, jednak za każdym razem w nieco innej szacie. Chętnie się przebiera. Kto bierze ją zbyt poważnie, tego czasami wyśmiewa...

 

Tak jak życie pokazuje się w nieogarnionej pełni, wciąż inaczej, a przecież pozostaje tym samym życiem, tak też prawda. Życie i prawda tworzą całość.

Naprawdę prawdziwe jest tylko życie." Bert Hellinger

Bert Hellinger, stworzył terapię szybką, głęboką, docierającą do źródła, która  jest  w pełni  zgodna z metodą świadomego uwalniania wzorców- wspiera proces ich uwalniania i pomaga w rozpoznaniu uwikłań.

 

Informacje


Miejsce: Warszawa ul. Rumiana 35 a
Termin: 22-23 lutego 2014 r. Godz: 10.00- 18.00
Warsztaty prowadzi: Małgorzata Przygońska
Koszt: 450 zł

 

Dane do przelewu
JA & ZWIĄZKI Małgorzata Przygońska
Numer konta: 12124061171111001033241556
Nazwa banku: PEKAO SA

 


Zgłoszenia


malgosiaprzygonska@zwiazki.com.pl


Tel. 601 345 425


Skorzystaj z formularza

 

 

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.