natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > ŚWIĘTO CERAMIKI

ŚWIĘTO CERAMIKI

lip 15, 2014

Bolesławieckie Święto Ceramiki

20-24 SIERPNIA

Jest ceramiczno-interaktywnym działaniem mającym wymiar artystycznego wydarzenia, którego celem jest promocja ceramiki oraz regionu bolesławieckiego. Podczas święta, które organizowane jest po raz 20., możesz kupić oryginalne dzieła sztuki ceramicznej podczas jednego z największych europejskich kiermaszów ceramiki. W ceramicznych piecach zbudowanych w plenerze według autorskich projektów znanych artystów ceramików, publiczność poznaje proces wypału ceramiki. Każdy może aktywnie uczestniczyć w tworzeniu wyrobów ceramicznych -tocząc na kole garncarskim, -lepiąc w glinie, -ręcznie malując ceramikę pod okiem mistrzów garncarstwa oraz obejrzeć prace i happeningi artystów plastyków z całego świata, uczestników Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego. Lokalne zakłady otwarte są dla publiczności, która ma możliwość obserwowania procesu produkcji ceramiki .

Tej pięciodniowej imprezie towarzyszą niezwykle widowiskowe prezentacje ceramiczne umalowanych postaci- ,,Zdobinek", parada ,,Glinoludów", koncerty gwiazd sceny muzycznej, giełda staroci, wyśmienita kuchnia oraz wiele innych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia z rodziną niezapomnianego weekendu w Polskiej Stolicy Ceramiki.

http://swietoceramiki.pl/

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.