natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > TAJEMNICZY OGRÓD. PLENEROWE WARSZTATY O DZIKICH ROSLINACH JADALNYCH

TAJEMNICZY OGRÓD. PLENEROWE WARSZTATY O DZIKICH ROSLINACH JADALNYCH

lip 1, 2014

Tajemniczy Ogród. Plenerowe warsztaty o dzikich roślinach jadalnych

[Łódź, 14.07.2014]


Jest takie nieodkryte miejsce w samym sercu Łodzi, którego pewnie nie znacie. To niezwykły dziki ogród z niewiarygodną różnorodnością jadalnych roślin, nieporównywalną z miejskimi parkami. Pyszny rabarbar, wyśmienity czarny bez, aromatyczne śliwki mirabelki, okazałe jabłonie i czereśnie. A poza tym babka lancetowata, pokrzywy, zboża... Nic, tylko zbierać, upichcić i zjeść.

Zabierzemy Was tam! Razem z amerykańską artystką Jodie Baltazar udamy się na niezwykły spacer w poszukiwaniu smakowitych dziko rosnących roślin. Przyrządzimy z nich na miejscu smaczne potrawy i zjemy je na świeżym powietrzu, w nieskrępowanej, piknikowej atmosferze. Na warsztatach dowiemy się, jak rozpoznać jadalne rośliny rosnące w obszarach miejskich, jak je przyrządzać, po czym poznać, że są chore lub źle odżywione i jak ważna jest gleba dla rozwoju miejskich ekosystemów. A przede wszystkim – spędzimy razem fantastyczne popołudnie!

 

GDZIE: Łódź. Spotykamy się przed główną bramą Manufaktury (od strony ul. Ogrodowej).

KIEDY: 14 czerwca (sobota) o godzinie 14:00.

 

Warsztat jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny. Prowadzony będzie w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski. O roślinach jadalnych opowiedzą Jodie Baltazar i Gabriela Jarzębowska.

Warsztaty są wspólną inicjatywą Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” i Fundacji Bios Amigos.

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.