natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > TYDZIEŃ WEGETARIANIZMU

TYDZIEŃ WEGETARIANIZMU

maj 6, 2014

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Tygodnia Wegetarianizmu!

Ogólnopolski tydzień Wegetarianizmu to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm w Polsce, która trwać będzie od 12 do 17 maja. Impreza ta jest organizowana od ośmiu lat przez Fundację Międzynarodowy ruch na Rzecz zwierząt -Viva. Od tamtej pory każdego roku odbywa się w ponad stu miastach, a obchody są bardzo różne,takie jak kolorowe happeningi, pokazy gotowania, degustacje oraz projekcje filmów o tematyce wegetariańskiej. Impreza ma na celu przybliżenie Polakom wegetarianizmu oraz walkę z krytyką tejże diety. Przy okazji także kampanie uświadamiające dotyczące traktowania zwierząt i ochrony środowiska.


Większość wegetarian nie godzi się z sytuacją zwierząt ,które wykorzystywane są w hodowli po to aby dostarczyć ludziom mięsa czy futer. Eliminując całkowicie mięso z naszej diety podejmujemy permanentny bojkot producentów bogacących się na krzywdzie i cierpieniu zwierząt. Istnieją również osoby, które przechodzą na wegetariański styl życia, po to, by czuć się lepiej. Coraz więcej osób przechodzi na dietę wegetariańską również z powodów ochrony środowiska.
W tym roku Fundacja Viva! i magazyn Vege przygotowały wiele ciekawych wykładów, warsztatów, pokazów gotowania, trening dla biegaczy, piknik rodzinny i wielki targ produktów wegańskich oraz ogólnopolską premierę filmu "Live and Let Live". Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan warszawskich obchodów imprezy. Szczegółowy plan imprez http://tydzienwege.pl/plan-imprezy

 

Zostając wegetarianinem lub weganinem zwiększasz swoje szanse na długie życie i dobre samopoczucie. Produkty pochodzenia roślinnego zawierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze, które dodatkowo chronią twój organizm przed wieloma chorobami. Na świecie corocznie zabijanych jest ponad 56 miliardów zwierząt. Wszystkie przeżywają niewyobrażalne katusze w systemie chowu przemysłowego. Rezygnacja z jedzenia mięsa to największy krok, jaki możesz zrobić, żeby nie przyczyniać się do ich cierpienia. Wielu znanych ludzi przeszło na ten typ diety. Bez wątpienia wegetarianizm jest coraz bardziej popularny, czy to w Polsce czy na całym świecie.

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.