natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > WARSZTATY GRY NA BĘBNACH - KRAKÓW

WARSZTATY GRY NA BĘBNACH - KRAKÓW

maj 27, 2014

 

Aktualny grafik zajęć:

WTOREK
początkujący:

CZWARTEK
początkujący:

18.00-19.30

17.00-18.30

 

Pierwsze zajęcia gratis.

miejsce: ul. Dietla 93, Kraków

 

 

  • Do każdej z grup początkujących można dołączyć w dowolnym momencie.
  • Jeżeli nie posiadasz własnego bębna - nie ma problemu - mamy wystarczająco dużo instrumentów na miejscu.

 

Warsztaty poświęcone są zapoznawaniu się z elementami perkusyjnych tradycji muzycznych Afryki Zachodniej - a konkretnie grze na bębnach djembe i dundun (patrz niżej). Oprócz nauki gry i dobrej zabawy w rytmie bębnów zdobywać będziemy informacje dotyczące społecznego sensu granej przez nas muzyki. Na zajęciach grupy początkującej zajmujemy się podstawami gry na djembe oraz poznamy niektóre łatwiejsze rytmy oraz związane z nimi aranżacje zespołowe.

 

Program grupy początkującej- nauka wydobywania podstawowych dźwięków (artykulacja)poznawanie popularnych rytmów Afryki Zachodniej: balakulania, diansa, soli (kolejne zależnie od postępów i preferencji grupy), proste aranżacje zespołowe związane z tymi rytmami zapisywanie rytmów, interpretacja zapisów. – wstęp do microtiming'u ćwiczenia rozwijające poczucie rytmu, utrzymywanie równego tempa itp.co grać w kręgach bębniarskich i tzw. „bębniarskich jam session"? ;)projekcje filmów dokumentalnych o muzyce djembepodstawowe informacje teoretyczne o świecie muzyki djembe i elementach jej współczesnej ewolucji a także o kontekście społecznym poznawanych rytmów

 

Program grupy średniozaawansowanej obejmuje zarówno pogłębioną naukę rytmów już poznanych (wariacje fraz bębnów basowych, podstawowe frazy solowe, bardziej rozbudowane aranżacje zespołowe) jak i naukę nowych - o stopniu trudności dostosowanym do możliwości grupy (m. in. madan, mendiani, soko, maraka, wybrane rytmy z grupy kassa). Poza tym na porządku dziennym będą ćwiczenia motoryczne i ćwiczenia poprawiające artykulację. Microtiming we frazach solowych rytmu soli oraz co najmniej kilka innych pomysłów prowadzącego ;)

 

Prowadzący

Grzegorz Dziankowski

 

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania etnoperkusista. Od 2005 r. zgłębia muzykę bębnów zachodnioafrykańskich. W 2007 i w 2008 roku odbył podróże do Mali – kolebki muzyki djembe, gdzie znalazł stałych nauczycieli (byli to m. in.: Makan Kone i Lassine Dante - patrz dział media). Uczestniczył również w licznych warsztatach prowadzonych przez muzyków afrykańskich w Polsce i w Europie.

Współpracował z wieloma projektami muzycznymi, spośród których warto wymienić formacje Yankadi i Papadram z Wrocławia oraz Inike z Krakowa. Wielokrotnie zapewniał muzykę na żywo na potrzeby kursów tańca afrykańskiego.

 

Kontakt:

Grzegorz Dziankowski

djembekrak@gmail.com

tel. 884 698 725

 

źródło:http://www.afrodrums.pl/kontakt.htm

 

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.