natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > Warsztaty pracy z oddechem - Uwolnij oddech

Warsztaty pracy z oddechem - Uwolnij oddech

gru 3, 2013

Studio Dakini w Bielsku - Białej zaprasza na dwudniowe warsztaty pracy z własnym oddechem.


________________________________________________________
Przybywaj, jeżeli:

Chcesz poznać sposoby na stabilizację emocjonalną
Chcesz doskonałego samopoczucia
Chcesz więcej energii
Żyjesz szybko i chcesz umieć zwolnić, kiedy czas na rozluźnienie
Chcesz przeciwdziałać negatywnym skutkom stresu
Chcesz lepiej i głębiej rozumieć siebie i innych
Chcesz wpływać na siebie i otoczenie w sposób nieinwazyjny i świadomy
Chcesz zrewitalizować ciało i mieć więcej energii
Chcesz żyć bardziej świadomie i z większą swobodą
Chcesz doświadczać większego „Flow" w swoim życiu
Chcesz przeciwdziałać zmęczeniu
Chcesz rozładować ciążące emocje albo rozwiązać uporczywy problem
Jesteś ciekawe siebie, życia i świata.
________________________________________________________
_
Intencja „Uwolnij Oddech"

Program „Uwolnij Oddech" przygotowałem z myślą o podzieleniu się jedną z najbardziej skutecznych metod, którą znam.

Świadomość oddechu i umiejętność wpływania na niego wielokrotnie pozwoliły mi na poradzenie sobie w momentach wymagających, czy to podczas zawodowych spotkań i rozmów, czy to w sytuacji pracy z grupą, zawsze kiedy potrzebowałem pozostać silny i wrażliwy jednocześnie. Czasem jeden oddech wystarczył, aby zwolnić moją reakcję emocjonalną, dzięki czemu mogłem odpowiedzieć na sytuację i spontanicznie, i adekwatnie - zgodnie z własnym wyborem i najlepszą intencją. Czasem kilka oddechów pozwoliło mi na zmianę własnego stanu, a dzięki temu tego, co dzieje się w relacjach z innymi. Zdarzyły się momenty, w których mogłem zwiększyć dostęp do swoich zasobów, żeby wpłynąć na skonfliktowaną relację, czy stworzyć dobrą atmosferę.

Świadomie używam oddechu, kiedy chcę powiedzieć na czym mi zależy i być w dobrym kontakcie z bliską mi osobą, kiedy chcę wysłuchać i być prawdziwie obecnym z historią drugiego człowieka. Kiedy chcę uszanować człowieka, komunikuję się w bardzo pierwotny i zawsze rozpoznawalny sposób - poprzez oddech mówię: Jestem w pełni z Tobą i mam Cię na uwadze. Czasem intuicyjnie robimy to wszyscy.

Oddech to specyficzny rodzaj komunikacji, który jest bezbłędnie odczytywany przez innych. Świadomość własnego oddechu przynosi informacje o tym, jak czują się inni, czasem również o tym, jakie są ich zamiary. Zarządzanie oddechem pomaga w najbardziej nieinwazyjny sposób oddziaływać na otoczenie. Dzięki świadomości oddechu możemy stworzyć również intymność lub flow - jeden z tych magicznych momentów, kiedy czas przestaje istnieć, a pojawia się poczucie zjednoczenia z sytuacją, ze sobą i z człowiekiem, z którym jesteśmy lub z czynnością, którą wykonujemy - zostaliśmy pochwyceni przez przepływ chwili obecnej, w której dotykamy czegoś wyjątkowego. Oddech pozwala kreować takie chwile w naszym życiu. Pozwala nam na twórcze relacje, zamiast zmagań.

Używać go możesz też jeszcze inaczej. Oddech pozwoli Ci na zintegrowanie emocji - oddech łagodnie uświadamia i oczyszcza emocje. Pozwala na odzyskanie związanej nimi energii i twórcze jej wykorzystanie. Często pozwala na otwarcie zamiast zamknięcia i izolowania się, albo pozorowania otwartości. Oddech poprzez zintegrowanie emocji, które powodują określone rezultaty w Twoim życiu, zyskujesz dostęp do nowego poziomu funkcjonowania.
Pozwala zatrzymać kręcące się szalone koło - może być to koło pracy, bezradności, lenistwa, kłótni, urazy lub inne - i puścić jego bieg w przeciwną stronę. Czy tak jest zawsze?

Nie jest. W życiu mierzymy się ze wszystkim, co ono przynosi. Czasem udaje się nam to sposób godny, a czasem nie radzimy sobie tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli - życie nas przerasta. Czasem kogoś ranimy, albo nie starcza nam cierpliwości czy zaangażowania. Mamy oparcie wówczas oparcie w swoich relacjach, jedną z nich jest relacja z oddechem.
Oddech uwalnia mnie, jeśli ja uwalniam jego - mamy taki układ. Ten układ jest uczciwy i nigdy mnie nie zawiódł, jeśli ja go nie zawiodłem, zawsze ze mną działał, kiedy ja działałem z nim. Nigdy też się na mnie nie obraził i zawsze był dla mnie dostępny, kiedy zdecydowałem na jego odtworzenie. Krótkie chwile romansu z oddechem, przynoszą chwilowe uniesienia, które wzbogacają moje życie, czynią je przyjemniejszym, bardziej wartym przeżycia. Długoterminowa relacja tworzy się w tym układzie dzięki regularnej inwestycji w praktykę świadomego oddychania. Można ją tworzyć wszędzie: możesz poświęcać specjalny czas na ćwiczenia, możesz praktykować w każdym miejscu i czasie - oddychasz przecież zawsze. Inwestycja ta zwraca się powielokroć w ogólnym poczuciu harmonii i swobody w życiu - wolności od reagowania w nawykowy, nieświadomy sposób. Korzyści z regularności świadomego oddychania stają po mojej stronie - szybciej wracam do stanu równowagi, czasem odpowiedni oddech włącza się automatycznie i pozwala mi łatwo znaleźć właściwe rozwiązania, odpowiedzi i wyjść poza konfuzję.

Zachęcam Cię do odkrycia takiej natury relacji z Twoim oddechem.

Jak w każdej bajce zanim znajdziesz skarb, spotkasz dobre wróżki, anioły i smoki, uśmiejesz się, wzruszysz, znajdziesz przyjaciół, zbłądzisz, znajdziesz drogę, staniesz się dzięki temu mądrzejszy, a także pokonasz demony (głównie swoje własne)...jeśli zdecydujesz, że wyruszasz w tę podróż. Warsztat Uwolnij Oddech to i pierwszy krok, i cała podróż jednocześnie.

 

Michał Goglewski
________________________________________________________

Szczegóły o programie:

http://www.uwolnijoddech.pl/#!program/c75i

 

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.