natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > WARSZTATY ŚPIEWU NATURALNEGO

WARSZTATY ŚPIEWU NATURALNEGO

lip 1, 2014

Zapraszamy na spotkanie z własnym, naturalnym głosem oraz słowiańską, w tym polską, tradycją śpiewaczą. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby, które śpiewają, jak i te, które z różnych powodów nie śpiewają i taką przygodę chcą rozpocząć.

 

 

 WARSZTATY ŚPIEWU NATURALNEGO

 

 

 

 


Pod wpływem różnych okoliczności życiowych kształtują się nasze przekonania o własnych zdolnościach, talentach, możliwościach. Wiele osób pragnie śpiewać, muzykować, ale równie silnie wierzy, że nie potrafi tego robić... Można to zmienić! Bardzo często okazuje się, że ograniczają nas wyłącznie nasze przekonania, mające niewiele wspólnego z rzeczywistością.


Nasze spotkanie wypełni:
• odkrywanie własnego, niepowtarzalnego, naturalnego głosu i rozwijanie umiejętności śpiewania;
• wydobywanie pełnych mocy, energetycznych, otwartych i wibrujących dźwięków
• uruchamianie i ćwiczenie oddychania przeponowo - żebrowego;
• zabawy, improwizacje i eksperymentowanie z dźwiękiem;
• doświadczanie relaksujących właściwości głosu;
• śpiewanie pieśni z wybranych tradycji słowiańskich;
• śpiewanie i tańczenie prostych korowodów


Będziemy uczyć się tradycyjnych pieśni polskich, białoruskich, bułgarskich i serbskich. Czasem zagrają, towarzysząc pieśniom, lira korbowa, suka biłgorajska i bębny obręczowe.
Nasz głos to cudowny dar – to unikalny, muzyczny instrument. Najważniejsze, aby odważyć się na jego używanie oraz zaakceptować jego siłę i barwę. Praca w grupie daje ku temu doskonałą okazję.
Swobodne wykorzystywanie własnego głosu jest krokiem ku radości i harmonii. Delikatne wibracje ciała, odczuwalne podczas śpiewania, to masaż wewnętrzny, który relaksuje, uwalnia od stresu i ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Bezpośrednie powiązanie śpiewania z oddychaniem wpływa pozytywnie na ciało i psychikę, szczególnie, gdy potrafimy świadomie nasz oddech kontrolować. Głos, tak związany z ciałem, jest jednocześnie zwierciadłem naszej duszy , wyraża emocje, uczucia, pozwala na komunikację z otoczeniem...
Piękne, pełne spokoju miejsce wśród zieleni to wymarzona przestrzeń dla otwarcia się na śpiewanie, więc, jeżeli pogoda pozwoli, zajęcia będą mogły odbywać się na świeżym powietrzu. Będą wtedy z nami głosy natury, od zawsze pozostające w harmonii z tradycyjną muzyką i śpiewem.
Warsztaty stworzą okazję do wzajemnego słuchania się, rozwijania umiejętności komunikowania się i twórczej ekspresji przez głos, pozbywania się indywidualnych ograniczeń i zahamowań związanych ze śpiewaniem, używania własnego głosu z większą mocą, większą świadomością i w nowy sposób. Będziemy czerpać przyjemność z oddychania pełną piersią i wspólnego śpiewania pełnym głosem.
Nie trzeba mieć przygotowania muzycznego.

 

BARBARA WILIŃSKA
Z urodzenia – Poznanianka, z wykształcenia – gitarzystka i psycholog, z natury – pieśniarka. Od wielu lat zajmuje się kaligrafia łacińską. Ma spore grono uczniów oraz wystawę kaligrafii i miniatur na koncie. Ponad dwie dekady uczyła gry na gitarze, zajmując się jednocześnie poszukiwaniami w dziedzinie muzyki średniowiecznej i tradycyjnej – zarówno w ramach warsztatów, jak i wypraw do wiejskich śpiewaków. Od 2001 roku prowadzi warsztaty pieśni tradycyjnych i śpiewu naturalnego dla dzieci i dorosłych – w tym również stałe warsztaty w rodzinnym Poznaniu. Założycielka trzech zespołów wykonujących pieśni z tradycji słowiańskiej: Od Poznania, Charivari i Czarolija, które były wielokrotnie nagradzane na festiwalach i przeglądach w Polsce. Jako solistka – laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu w 2007 roku, 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, konkursu „Stara Tradycja" w 2012 roku. Śpiewaczka i multi instrumentalistka (instrumenty strunowe, lira korbowa), zbiera pieśni tradycyjne – świeckie, religijne, obrzędowe, liryczne, a także muzykę taneczną. Koncertuje w programach solowych oraz z innymi muzykami (m.in. Jacek Mielcarek, Jacek Hałas). Współzałożycielka stowarzyszenia „Dom Tańca. Poznań". Współtwórczyni dwóch spektakli lalkowych „Gra o świętej Dorotce" oraz „W drodze do Santiago". Współtwórczyni spektaklu „Kubek do nalewania snów". Autorka muzyki do filmu „Przemiany" w reżyserii Katarzyny Gondek.
http://wilinska.blogspot.com/ http://www.barbarawilinska.com/

 

Termin: 9-13 lipca 2014
Przyjazd w środę 9go lipca po godz. 16:00. Wyjazd w niedzielę po godz. 14:00.

 

Miejsce: Dom Nauki MA-URI „4 WIATRY" to magiczne miejsce wśród wielkopolskich lasów, pól i łąk.
Mieści się niedaleko wsi Dzierżązno Małe, koło miasteczka Wieleń w Wielkopolsce (20 min od Krzyża Wlkp.). Wzoruje się na tradycyjnych maoryskich domach spotkań. Odbywają się tu treningi MA-URI.

 

Opłata całkowita (nauczanie + zakwaterowanie w Domu Nauczania + wyżywienie): 520 zł przy rejestracji do 25go kwietnia po 25 kwietnia 580 zł. Rezerwacja miejsca na warsztacie tylko z wpłaconą zaliczką w wysokości 200 zł na konto: Edyta Wańkowicz, Bank Pekao S.A. I O. w Szczecinie, nr konta: 19 1240 3813 1111 0000 4377 1363, z dopiskiem "Śpiew w 4Wiatrach".

Opis warsztatu: każdego dnia będziemy mieć 6 godzin zajęć śpiewu. W dniu przyjazdu i wyjazdu 2 godz. Będziemy mieć też czas wolny na spacery, pobycie ze sobą, na ognisko i śpiew przy ogniu, taniec lub inne aktywności, które się urodzą. Posiłki przygotowujemy wspólnie pod superwizją Piotra. Zakwaterowanie na wzór domów spotkań maoryskich zwanych marae w świętej sali. Dom Nauczania jest urządzony wygodnie i elegancko.

 

Ilość miejsc ograniczona.

 

Zgłoszenia: Edyta Wańkowicz, edyta@fiber.net.pl, Tel: 696 357 385

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.