natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Aktualności > WEGE WARSZTATY - GORZÓW WLK.

WEGE WARSZTATY - GORZÓW WLK.

maj 30, 2014

Mam zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych kuchnią wegetariańską na warsztaty kulinarne, które odbędą się 22 czerwca b.r. w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego w Gorzowie Wlkp. Mają być one odpowiedzią na tak często zadawane nam pytanie "To co Ty właściwie jesz?".

 

Lokalizacja warsztatów jak najbardziej sprzyjająca idei wegetarianizmu, bo na łonie natury! Warsztaty odbędą się w letnim ogródku Cafe Costa w Parku Róż. Udział jest bezpłatny. Będzie to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie diety wegetariańskiej w atmosferze dobrej zabawy uwieńczonej degustacją potraw przygotowanych przez uczestników!

 

Planowane jest utworzenie 5 stanowisk warsztatowych (od 2 do 3 osób na jedno stanowisko), które przygotują nam dania z jednego menu zaproponowanego przez prowadzącą warsztaty. Swoimi specjałami zachwyci nas wegetarianka Mariola Streim - autorka bloga veggieola.blogspot.com! Jej blog od razu mnie zachwycił i bardzo się cieszę, że Veggieola zagości w moim mieście! :)

Liczę, że coraz bardziej popularny temat wegetarianizmu wtopi się w przestrzeń mojego miasta, a jego mieszkańcy-wegetarianie przestaną czuć się wyobcowani i w końcu odnajdą coś dla siebie. Jakkolwiek warsztaty skierowane są do wszystkich: zarówno osób stosujących dietę bezmięsną, tych którzy chcieliby przejść na wegetarianizm, ale mają obawy i nie wiedzą jak to zrobić oraz tych, którzy nie zamierzają rezygnować z pokarmów pochodzenia zwierzęcego, ale są otwarci i chcieliby urozmaicić swoje menu.

 

Dodatkowo podczas trwania warsztatów będzie miała miejsce akcja charytatywna - funkcjonować będzie odrębne stoisko z przysmakami na sprzedaż - której celem jest symboliczne wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Azorki" w Gorzowie Wlkp. Wegetarianizm bowiem ściśle łączy się z empatią wobec wszystkich istot żywych. Skupiając się na kulinarnym aspekcie wegetarianizmu, nie pomijamy również jego etycznego wymiaru.

 

 

Harmonogram warsztatów:
17.oo otwarcie warsztatów
17.3o - 18.3o - I grupa warsztatowa
19.oo - 2o.oo - II grupa warsztatowa
2o.3o - 21.3o - III grupa warsztatowa
22.oo zakończenie warsztatów

Istnieje możliwość zapisu poprzez adres email: vege4u@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy!

 

Organizator: Stowarzyszenie Niebo Jest Boiskiem
Partnerzy:
Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
Cafe Costa
Patronat: lokalna strona społecznościowa Vege4u www.facebook.com/vege4u

źródło: http://vege4u.blogspot.com/2013/06/wegetarianskie-warsztaty-kulinarne-w.html

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.