natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Zdrowa czytelnia > Zdrowa rodzina > Rytuały męskości

Rytuały męskości

lis 12, 2013

 

W niektórych nieucywilizowanych rejonach świata zwyczaj ten przetrwał do dziś.
Przedstawimy te najbardziej interesujące lub wywołujące ciarki na samą myśl:

 

 

1. Inicjacja w plemieniu Satere- Mawe

 

Aby stać się mężczyzną- wojownikiem, w tym amazońskim plemieniu trzeba przeżyć ból porównywalny do kilkudziesięciokrotnego postrzelenia. Otóż: chłopcy muszą na 10 minut włożyć obie ręce do specjalnych rękawic plecionych tak, że w szczeliny wkładane są mrówki z gatunku Paraponera clavata. W języku angielskim ich nazwa to bullet ant- czyli mrówka pociskowa( z powodu bólu po ugryzieniu porównywalnego do postrzału) Polska nazwa natomiast, to mrówka dwudziestocztero godzinna, gdyż taki sam ból utrzymuje się dobę po ugryzieniu.
Nastoletni chłopcy otrzymują ich kilkadziesiąt. Nie mogą wydać z siebie żadnego odgłosu. Potem rytuały bywają powtarzane, już w celu uodparniania się na jad mrówki, gdyż pojedyncze ugryzienia zdarzają się na polowaniach.

 

Rytuały męskości

 

2. Inicjacja w etiopskim plemieniu Hamar


W tym plemieniu dorastający młodzieniec, ku radości plemiennej
starszyzny, aby zostać uznanym za pełnoprawnego mężczyznę i móc się ożenić, musi wziąć udział w ceremonii , podczas której nago przebiegnie 4 razy po grzbietach wysterylizowanych krów i wykastrowanych byków.

 

Rytuały męskości

 

3. Aborygeni


Młodzi Aborygeni, aby udowodnić swoją męskość udają się na samotną półroczną wędrówkę, gdzie muszą przeżyć niegościnne warunki pustynne lub półpustynne zdani sami na siebie. Po powrocie są traktowani z szacunkiem, jako wojownicy.

 

Rytuały męskości

 

4. Vanuatu


Wchodzący w dorosłość chłopcy muszą udowodnić tam odwagę graniczącą z szaleństwem.
By udowodnić męstwo wchodzą oni na 30- metrową drewnianą konstrukcję, przywiązują sobie linę do obu nóg i skaczą głową w dół. Jeśli długość liny jest dobrze obliczona, to śmiałkowie zawisają tuż nad ziemią. Lina jest nieelastyczna, skok może owocować uszkodzeniami kończyn dolnych.

 

Rytuały męskości

 

5.Lud Xhosa- Afryka południowa

Chłopiec, który chce zostać mężczyzną, zostaje ogolony i udaje się do pustelni w górach, do której po jakimś czasie przychodzi mężczyzna w celu obrzezania chłopca tępym, nigdy nie mytym narzędziem służącym zawsze do tego celu. Po tej czynności chłopiec bez jedzenia i picia pozostaje w odosobnieniu aż do momentu zagojenia. Jeśli nie dostanie zakażenia ani się nie odwodni, zostanie mężczyzną.

 

Rytuały męskości

 

MK

Aktualności z:

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.