natural medicine, cosmetics & well-being
reklama
Strona główna > Polecamy > Książki > MĄDROŚĆ I CUDA ŚWIATA ROŚLIN

MĄDROŚĆ I CUDA ŚWIATA ROŚLIN

sie 6, 2015

Autor: Jane Goodall
Wydawnictwo: Marginesy

i-eko-1-madrosc-i-cuda-swiata-roslin.jpg

 Jane Goodall, znana jako wybitna specjalistka życia szympansów, przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin.
Jane Goodall zmieniła nasze rozumienie naczelnych i nas samych, a nową książką udowadnia, że jej głęboka miłość do natury i zakrojony na światową skalę aktywizm obejmuje także królestwo roślin.
Autorka zabiera nas do swojego domu w Tanzanii i otwiera nam oczy na relacje łączące człowieka z przyrodą. Przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia, lekarstw dla ciała i ducha i jako pomocników przy naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy przyrodzie.
Opowiada o nowych badaniach nad komunikacją roślin między sobą i o tym, że pewne nasiona, uśpione przez tysiące lat, mogą wykiełkować, jeśli znajdą się w odpowiednich warunkach. Przedstawia także swoich bohaterów – botaników i przyrodników, którzy poświęcają życie, by ratować zagrożone rośliny i lasy.
Goodall daje nam nadzieję na przyszłość i opisuje niektóre sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić i wspierać świat roślinny. Przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin.

źródło opisu: Wydawnictwo Marginesy, 2015

Treści z serwisu natmed.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.